BnO EUSA z BnO?


Jest duża szansa na obecność biegu na orientację w programie EUSA Games 2022, które odbędą się w Łodzi. W zeszłym tygodniu w tej sprawie spotkanie odbyli przedstawiciele środowiska orientacji sportowej, organizatorów zawodów oraz miejscowego magistratu.

EUSA Games (European Universitities Games) to Europejskie Igrzyska Studenckie odbywające się pod egidą EUSA (European University Sports Association), którego członkiem z ramienia Polski jest Akademicki Związek Sportowy. Organizowane są co dwa lata, prawo uczestnictwa w nich mają studenci uczelni wyższych.

W kwietniu 2018 roku w Madrycie Zgromadzenie Ogólne EUSA zdecydowało się powierzyć organizację tej imprezy Łodzi. Program zawodów zawiera trzynaście stałych dyscyplin, organizator jednak - podobnie jak w przypadku The World Games - może dołączyć też swoje propozycje.

Coraz mocniej zarysowuje się dzięki temu szansa na premierę BnO w programie tych zawodów. Taki projekt przedstawili podczas spotkania z Prezydentem Łodzi, Hanną Zdanowską, przedstawiciele orientacji sportowej. Polski Związek Orientacji Sportowej reprezentował podczas tego spotkania członek zarządu - Łukasz Charuba, będący jednocześnie reprezentantem lokalnego klubu Orientuś Łódz oraz członek komisji międzynarodowej - Jerzy Antonowicz, International Orienteering Federation zaś - Dusan Vystavel, . Ze strony organizatorów pojawił się natomiast Przemysław Jagielski, prezes Klubu Uczelnianego AZS Politechniki Łódzkiej.

2019-01-30 00:00    Wojciech Bajak


Pozostałe newsy


Zjazd 2019

Zawiadomienie o Zjeździe

W oparciu o §33 ust. 3 Statutu PZOS  zawiadamiamy, że Sprawozdawczy Krajowy Zjazd Delegatów PZOS odbędzie się w Łodzi w Publicznym Gimnazjum nr 36 przy  ul. Dąbrówki 1,
I termin - sobota 16 marca godz. 13:45
II termin - sobota 16 marca godz. 14:00

O godz. 12:00 będzie możliwość wykonania treningu technicznego w Lesie
Łagiewnickim.
Zjazd będzie połączony z konferencją szkoleniową, której szczegóły ukażą
się wkrótce.
Istnieje możliwość darmowego przenocowania ze swoim sprzętem w miejscu
Zjazdu.
Dla uczestników Zjazdu oraz chętnych zawodników z Polski jest przewidziana
możliwość darmowego startu w Łódzkich Biegach Górskich w niedzielę 17 marca
o godz. 11:00 w Lesie Łagiewnickim. Trasy 6,6 km (140 m przewyższenia) lub
10,5 km (220 m przewyższenia).

2019-02-11 14:04    Biuro PZOS


Regulaminy i Przepisy

Nowe Regulaminy i Przepisy na 2019 rok, Konkurs CTZ 2020

Zapraszamy do zapoznania się z nowymi Regulaminami, Przepisami oraz Zasadami, które będą obowiązywać w 2019 roku, we wszystkich dyscyplinach Orietnacji Sportowej.

Dokumenty do znalezienia pod poniższym linkiem:

http://www.orienteering.org.pl/pzos/rules


Otwarty został również konkurs na organizację imprez w ramach Centralnego Terminarza Zawodów 2020.

Oferty w konkursie na organizację imprez mistrzowskich (MP, PN, KMP) powinny być wysłane w terminie do 31 marca 2019 r.

Szczegóły do znalezienia pod poniższym linkiem:

http://www.orienteering.org.pl/pzos/centralSchedule

2019-02-08 22:38    Wojciech Dwojak


Nowy serwis PZOS

Future is here, future is now

No może nie do końca przyszłość, bo nie ma tu żadnych specjalnych rewolucji. Mam jednak nadzieję, że kilkaset godzin spędzonych nad nowym serwisem Polskiego Związku Orientacji Sportowej zostanie docenionych.

Serwis PZOS jest wciąż w trakcie budowy, więć proszę o wyrozumiałość i cierpliwość. Moduły takie jak ranking czy mapy pojawią się wkrótce. Do tego czasu odsyłamy do starego serwisu.


2019-02-01 16:58    Aleksander Bernaciak


IOF

Zarząd obradował w Warszawie

W styczniu Warszawa była gospodarzem 193. posiedzenia Zarządu Międzynarodowej Federacji Orientacji Sportowej (IOF). W ciągu dwóch dni członkowie tego gremium pod przewodnictwem Prezydenta organizacji, Leho Haldny, zajęli się najważniejszymi bieżącymi kwestiami w tej dyscyplinie.

2019-01-30 00:00    Wojciech Bajak


Medal PZOS

Mamy medale

Jest nam niezwykle miło poinformować, że wsród nadesłanych prac na konkurs "Medal PZOS  2019" wygrał koncept Marcina Leśnickiego. Zwycięzcy serdecznie gratulujemy!

Jednocześnie dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w naszym konkursie.

2019-01-23 00:00    Biuro PZOS


BnO

Czwarty numer Magazynu

Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia ukazał się czwarty numer Magazynu bieg na orientację. To ekskluzywny, jedyny wydawany w Polsce, periodyk o tej tematyce. Tym razem oferuje czytelnikom sześćdziesiąt stron, zawierających kilkadziesiąt artykułów dotyczących BnO. Wśród nich nie zabrakło tekstów i wywiadów opisujących działalnośź Polskiego Związku Orientacji Sportowej.

2019-01-21 00:00    Wojciech Bajak


RJnO

Pięć miesięcy do ME!

W czerwcu we Wrocławiu i Strzelinie odbędą się Mistrzostwa Europy w RJnO. Do rozpoczęcia tej imprezy zostało już mniej niż sto pięćdziesiąt dni, czyli niespełna pięć miesięcy. Z tej okazji pełną parą ruszył fanpage zawodów na portalu Facebook.

2019-01-20 00:00    Wojciech Bajak